BEZPLATNÁ PORADNA

Bezplatné poradenství

Občanská poradna je určena lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Služba je určená pouze těm, kteří si nemohou z problémů pomoci sami např.: z důvodu věku. zdravotních problémů, nedostatek financí, znalostí nebo dovedností. Provoz poradny je financován z dotací a darů, pro klienty je zcela zdarma.
Naše pomoc pro vás je bezplatná, nestranná a diskrétní. Tedy není třeba nic podepisovat a můžete vystupovat i zcela anonymně.

Hlavní oblasti, v jakých nabízíme pomoc:

• Pomoc s dluhy– dluhy, exekuce, oddlužení, osobní či rodinný rozpočet, smlouvy (poradna o financích)
  • Zaměstnání– výpověď, pracovní smlouva, vymáhání mzdy, pracovní právo
  • Orientace v sociálním systému– dávky, sociální pojištění, sociální služby
  • Rodina– rozvod, rozdělení společného majetku, svěření dětí do péče, výživné, problémy v rámci rodiny
  • Bydlení– nájemné, pronájmy, výpověď z bytu
  • Spotřebitelství–  reklamace, odstoupení od smlouvy, prodejní podvody
  • Majetkové vztahy a ostatní poradenství– dědění, náhrada škody, spoluvlastnictví
  • Pomoc obětem trestných činů– domácí násilí, náhrada škody pro oběti trestných činů, trestní řízení, občanské poradny jsou akreditovanými pracovišti pro pomoc obětem trestných činů a naše pomoc je komplexní. Zahrnuje jak poskytování právních a jiných informací, tak i poskytnutí psychologické pomoci a případného doprovodu k dalším institucím

Jakými způsoby může odborné poradenství probíhat?

Elektronicky- Zašlete nám dotaz emailem na adresu  ophk@ops.cz

Je nutno napsat co nejvíce přesných informací aby poradce správně problém pochopil a mohl správně poradit. U jednodušších dotazů vám odpověď přijde na váš email, případně se domluvíte s poradcem na osobní návštěvě, dle druhu a náročnosti dotazu, či problému.

Telefonicky – Kontaktuje nás prosím na čísle +420 734 734 818

Kde se již s konkrétním pracovníkem domluvíte na dalším postupu dle druhu problému.

Osobní návštěva

Před osobní návštěvou je nutné mít již sjednánu schůzku s konkrétním pracovníkem. Celá schůzka probíhá diskrétně a na přání klienta i zcela anonymně. Navštívit nás můžete na centrále v Hradci Králové (Třída ČSA 543,  Hradec Králové, 500 03)

Hradec Králové 20.7.2018                                                                        Ing. Blanka Plasová

předsedkyně Odborů FN HK